NK Šmartno 1928 : NK Podvinci 2:3 (2:3)

Hrastnik 25′, Justin 45′; Koren 7′, Orovič 19′, Svenšek 35′

Nogometaši NK Šmartno 1928 novo tekmovalno sezono niso začeli po svojih željah.

Že v samem uvodu so gostje zadeli domača vrata in šokirali naše fante ki se nikakor niso uspeli zbrati in v 19. minuti so gostje povedli že z 0:2. Naši fantje so le strnili vrste in v 25. minuti znižali na 1:2. A obramba šmarčanov danes res ni delovala zbrano in gostje so po protinapadu v 35. minuti že tretjič zatresli šmarško mrežo. Poleg tega so si gostje priigrali še 2 veliki priložnosti a je oba nevarna poizkusa vratar Damir Mušič mojstrsko ubranil. V sodnikovem podaljšku prvega polčasa so naši fantje zadeli za 2:3 in znova ubudili upanje v preobrat v nadaljevanju.

In res so domačini v drugem polčasu močno pritisnili na nasprotnikova vrata, bili precej boljši tekmec, si priigrali kar nekaj priložnosti a žal se izid ni več spremenil.

Naslednjo soboto ekipa NK Šmartno 1928 gostuje v Ljutomeru.