Mons Claudius : NK Šmartno 1928  2:3 (1:0)
Kidrič 8′ (11-m), Koffi 92′; Kompan 61′, Kompan 66′, Veler 81′ (11-m)

Nogometaši NK Šmartno 1928 se tudi iz drugega gostovanja v sezoni vračajo s polno bero točk. Tokrat so bili v Kidričevem z izidom 2:3 boljši od ekipe Mons Claudius.

Tekma se ni začela po naših željah saj je sodnik Čontala še v 7. minuti po igranju z roko pokazal na belo točko, ki jo je izkoristil Kidrič. Nato je moral trener vijolic Ramiz Smajlovič zaradi zdravstvenih težav že v 25. minuti poseči še po menjavi vratarja , ko je med vratnici stopil namesto Damirja Mušiča Žan Verdev. Izid 1:0 je kljub napadom naših fantov ostal vse do 61. minute, ko je na sceno stopil Tilen Kompan in v vsega 5. minutah (61′ in 66′) dvakrat zatresel mrežo domačinov za vodstvo vijoličastih 1:2. V 81. minuti je glavni sodnik v korist NK Šmartno 1928 dosodil najstrožjo kazen, ki jo je zanesljivo v zadetek pretvoril kapetan in novopečeni očka Tomaž Veler. Naši fantje so tako potrdili terensko premoč in prednost 1:3 uspešno branili vse do 92.minute, ko je na 2:3 znižal Koffi kar pa ni bilo usodno in nove 3 točke so odpotovale v Šmartno.

Čestitke fantom, ki jih v soboto, 8. septembra ob 16:30 čaka novo gostovanje, ko bodo v Slovenski Bistrici gostovali pri ekipi Kety emmi Bistrica, ki v tej sezoni še ne pozna poraza in je trenutno drugouvrščena ekipa lige.