NK Šmartno 1928 : NK Korotan Prevalje  4:3 (2:1)

Vezaj 21′, Purnat 23′, 51′, Radivojevič 82′; Zavolovšek 24′,47′, Triplat 63′(11-m)

Nogometaši NK Šmartno so le še točko oddaljeni od vrha prvenstvene lestvice. To nedeljo so gledalci lahko uživali v pravem derbiju med ekipama NK Šmartno 1928 in NK Korotan Prevalje, ki pa se je na veselje domačih navijačev končal z rezultatom 4:3 v korist šmarških nogometašev.

Naši fantje so dobro začeli srečanje in v 23.minuti vodili že 2:0, takoj v naslednjem napadu pa so gostje znižali na 2:1 in tekma je bila znova odprta. Ko je Zavolovšek v 47.minuti zadel za 2:2 se je derbi začel znova. Mario Purnat je že 4 minute kasneje znova povedel domačine v vodstvo a gostje se niso predali in v 63.minuti po kazenskem strelu znova izenačili.

Ker upanje umre zadnje in ker se naši fantje ne predajo do zadnjega žvižga se jim je tudi tokrat trud poplačal, ko je v 82.minuti za končnih 4:3 zadel Zavolovšek.

S to zmago so se šmarčani na le točko zaostanka približali Podvincem, vodili ekipi prvenstvene lestvice.

V sredo, 2. oktobra člane čaka pokalna tekma MNZ Celje v Šmarju pri Jelšah, nato pa v nedeljo, 06.10.2019 ob 15:30 naši fantje v ligaškem tekmovanju gostujejo v Veržeju.