NK Šmartno 1928 : NK Dravograd  2:1 (0:1)

Maze 80′, Veler 92′; Rogina 45′

Nogometaši NK Šmartno 1928 so prikazali eno najboljših iger v tej sezoni in z izjemno borbo in pravim pristopom prišli do pomembne zmage proti prvouvrščeni ekipi NK Dravograd.

Že začetek srečanja je pripadel našim fantom, ki si so priigrali vsaj 5 lepih priložnosti, ki pa jih niso izkoristili nato pa so v zadnji minuti prvega polčasa iz prvega pravega protinapada prejeli zadetek za vodstvo Dravograda 0:1.

V nadaljevanju se vijolice niso predale in znova napadli, nato pa v 66.minuti nov protinapad, vratar Mušič je posredoval izven kazenskega prostora in zaradi prekrška nad nasprotnikom prejel rdeči karton. Ker domači nogometaši niso imeli rezervnega vratarja se je v vlogo vratarja prelevil Nejc Zabukovnik.

Napori domačinov so se poplačali v 80.minuti, ko je za izenačenje zadel Maze. Ko so gledalci na igrišču v športnem parku Šmartno ob Paki že spremljali sodnikov podaljšek pa je žogo prejel kapetan Tomaž Veler ter z neubranjivim strelom zadel za 2:1 ter poskrbel za navdušenje na tribunah.

V soboto, 18.maja ob 17. uri ekipa NK Šmartno 1928 gostuje v Slovenjski Bistrici.